فشار خون بالا

Drag to rearrange sections
Rich Text Content

سیر بر فشار خون بالا چه تاثیری میگذارد؟ خواص خوردن سیر ناشتا

تصور کنید که سیر چگونه به فشار خون کمک می کند؟

فشار خون بالا یک عامل خطر اصلی برای بیماری قلبی است، که علت اصلی مرگ و میر در ایالات متحده است. می تواند خطر حمله قلبی و سکته مغزی را افزایش دهد و منجر به مشکلات عمده سلامتی مانند آسیب کلیه و از دست دادن بینایی شود. همچنین با اختلال حافظه مرتبط است

 

شواهد محدودی وجود دارد که ممکن است سیر با کاهش اندک فشار خون butcenter مرتبط باشد. تصور می‌شود که سیر ممکن است تا حدودی با تحریک تولید اکسید نیتریک به کاهش فشار خون کمک کند. این ترکیبی است که به آرامش و گشاد شدن رگ‌های خونی کمک می‌کند، که جریان خون را بهبود می‌بخشد و فشار خون را کاهش می‌دهد.

آنچه تحقیقات می گوید.

تاثیر سیر بر فشار خون

فشار خون بالا یک عامل خطر مهم برای بیماری های قلبی عروقی است و به طور تخمینی به 70٪ از حملات قلبی، سکته مغزی و نارسایی مزمن قلبی نسبت داده می شود که منجر به 37٪ از مرگ های قلبی عروقی در کشورهای غربی و 13.5٪ در سطح جهان می شود. 3 مطالعات اپیدمیولوژیک ارتباط مستمری بین فشار خون و خطر بیماری قلبی عروقی را توصیف می کند، که نشان می دهد فشار خون سیستولیک بالا (SBP؛ 140 میلی متر جیوه) به میزان 20 میلی متر جیوه و کاهش فشار خون دیاستولیک بالا (DBP؛ 90 میلی متر جیوه) توسط 10 میلی متر جیوه با کاهش 50 درصدی خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی همراه است. خرید دستگاه فشار خون Links to an external site. برای حدود 30 درصد از بزرگسالان را در کشورهای غربی تحت تأثیر قرار می دهد که 68 میلیون بزرگسال تنها در ایالات متحده هستند. اگرچه مدیریت فشار خون در خانواده در 20 سال گذشته افزایش یافته است، بخش بزرگی از بزرگسالان (23٪) فشار خون کنترل نشده دارند ، 9٪ فشار خون درمان نشده دارند، و نیمی از افرادی که تحت درمان قرار گرفته اند به این نتیجه نمی رسند. کنترل بهینه.

 

درمان پزشکی فعلی فشار خون بالا

تقریباً 40 درصد از بیماران مبتلا به فشار خون می توانند با تک درمانی به فشار خون هدف 90/140 میلی متر جیوه، مستقل از نوع داروهای ضد فشار خون مورد استفاده برسند. تقریباً 40٪ نیاز به درمان ترکیبی با 2 دارو دارند و 20٪ نیاز به مصرف بیش از 3 داروی ضد فشار خون برای دستیابی به کنترل فشار خون دارند نمایندگی فروش لوازم مصرفی پزشکی . به عنوان مثال، در استرالیا، رایج‌ترین دسته داروهای ضد فشار خون تجویز شده (56%)، مهارکننده‌های آنزیم تبدیل‌کننده آنژیوتانسین، و پس از آن آنتاگونیست‌های گیرنده آنژیوتانسین II (27%)، مسدودکننده‌های کانال کلسیم، دیورتیک‌ها و مسدودکننده‌های β هستند . واکنش‌های نامطلوب ناشی از داروهای ضد فشار خون ممکن است در تعداد قابل توجهی از بیماران رخ دهد و در صورت تجویز چندین دارو احتمال بیشتری دارد . عوارض جانبی شامل خستگی، سرگیجه، سرفه، سردرد، میالژی، آنژیوادم، نارسایی کلیوی، ناراحتی های گوارشی و هیپرگلیسمی است .

 

 

 

 

 

s1.jpg

 

 

مکمل های سیر در چندین متاآنالیز در کاهش فشار خون نویدبخش بوده اند ، و آیا فشار خون 14 خطرناک است سیر از نظر بیولوژیکی قابل قبول است. سیر حاوی تعدادی از ترکیبات سولفور فعال است (15) که گزارش شده است که عوامل آرامش بخش و منقبض کننده اندوتلیوم را تعدیل می کند و منجر به کاهش فشار خون می شود. به طور خاص، نشان داده شده است که سیر تولید NO و سولفید هیدروژن (H2S) را تحریک می کند، که هر دو انتقال دهنده گاز منجر به شل شدن عروق می شوند. علاوه بر این، دیگران گزارش کردند که سیر تولید عوامل منقبض کننده عروق اندوتلین 1 و آنژیوتانسین II را کاهش می دهد. این متاآنالیز و مرور، متاآنالیزهای منتشر شده قبلی ما را در مورد تأثیر سیر بر فشار خون با گنجاندن کارآزمایی‌های اخیر به‌روزرسانی می‌کند.

 

مواد و روش ها

ما کارآزمایی‌هایی را که در متاآنالیزهای قبلی توسط Silagy و Neil (13)، Reinhart و همکاران انتخاب شده بودند، وارد کردیم. و راید و همکاران. و جستجو را با استفاده از عبارات جستجوی 'سیر' و 'فشار خون بالا' یا 'فشار خون' در Medline برای کارآزمایی های منتشر شده بین سال های 2008 و 2013 گسترش دادیم. ما مطالعاتی را با گروه های کنترل دارونما که از مکمل های فقط سیر استفاده می کردند و که میانگین SBP ویا DBP و SDs گزارش شده است

تحقیقات در مورد سیر و علت ارور دادن دستگاه فشار خون متاسفانه بسیار محدود است. اکثر مطالعات کوچک و برخی از آنها طراحی ضعیفی دارند. این امر باعث می‌شود که مقامات بهداشتی نتوانند سیر را به‌عنوان درمانی برای فشار خون بالا توصیه کنند.

 

یک مرور در سال 2015،  مطالعه را با 482 شرکت‌کننده بررسی کرد. به نظر می رسد مطالعات نشان می دهد که مکمل سیر به طور موثرتری از دارونما فشار خون بالا را کاهش می دهد. با این حال، نویسندگان دریافتند که اگر آنها فقط به مطالعاتی که به خوبی طراحی شده اند نگاه کنند، مزایای آن کاهش می یابد.

 

یک مرور کاکرین در سال 2013 به بررسی دو کارآزمایی با 87 شرکت‌کننده مبتلا به فشار خون پرداخت. نتیجه گیری شد که شواهد کافی برای بیان اینکه آیا مکمل های سیر می توانند به کاهش مرگ و میر در بیماران مبتلا به فشار خون بالا کمک کنند وجود ندارد.

تاثیر سیر بر کلسترول

چندین متاآنالیز اثر کاهش دهنده کلسترول مکمل های سیر را نشان داد. یک متاآنالیز جدید و جامع شامل 39 کارآزمایی و تقریباً 2300 نفر نشان داد که سیر به طور متوسط ​​اما به طور قابل توجهی کلسترول تام سرم (6 ± 17- میلی گرم در دسی لیتر) و کلسترول LDL (6 ± 9 میلی گرم در دسی لیتر) را در صورت مصرف 2 ماه کاهش می دهد. توسط بیماران با کلسترول کمی بالا (200 میلی گرم در دسی لیتر، 5.5 میلی مول در لیتر). کاهش 8 درصدی کلسترول سرم از اهمیت بالینی برخوردار است و با کاهش خطر 38 درصدی عوارض عروق کرونر در سن 50 سالگی همراه بوده است. کارآزمایی‌ها در متاآنالیز از GP (n = 31)، GO (n = 6)، AGE (n = 6)، و سیر خام (n = 3) استفاده کردند. 9 آزمایش بین 2 تا 8 هفته و 30 آزمایش 8 هفته به طول انجامید.

 

عوارض جانبی مکمل های سیر کم بود، به طوری که یک سوم از شرکت کنندگان از بو شکایت داشتند و 7٪ ناراحتی خفیف گوارشی را تجربه کردند. در مقایسه، شکایات خفیف گوارشی نیز توسط 7 درصد در گروه دارونما توصیف شد. در مقابل، درمان دارویی استاندارد فعلی کلسترول با استاتین‌ها ممکن است باعث ایجاد عوارض جانبی در تعداد قابل توجهی از بیماران شود، از جمله میالژی (درد عضلانی)، ضعف عضلانی، نوروپاتی، اختلال شناختی، اختلالات خلقی، اضطراب و افزایش خطر دیابت.

 

کلسترول برای عملکردهای طبیعی بدن ضروری است که شامل حفظ یکپارچگی غشای سلولی، تسهیل سیگنال دهی سلولی، حفظ غلاف میلین و سنتز هورمون های استروئیدی، ویتامین D و کوآنزیم Q10 است. مهار سنتز کلسترول توسط داروهای استاتین ممکن است با این مسیرهای ضروری تداخل داشته باشد که منجر به اثرات مضر برای برخی از بیماران می شود

 

علاوه بر این، شواهد انباشته ای وجود دارد که نشان می دهد لیپوپروتئین ها نیز به عنوان بخشی از سیستم ایمنی ذاتی در پاسخ ایمنی به عفونت نقش دارند. اگرچه کلسترول HDL در پاسخ ایمنی به عفونت های ویروسی و انگلی نقش دارد، به نظر می رسد کلسترول LDL در دفاع میزبان در برابر عفونت های باکتریایی نقش دارد. از سوی دیگر، کلسترول LDL اکسید شده با تشکیل پلاک و افزایش خطر حمله قلبی و سکته در هنگام تجمع در اندوتلیوم مرتبط است. اکسید شدن کلسترول LDL ممکن است توسط رادیکال های آزاد از طریق عوامل رژیم غذایی مانند مصرف چربی های ترانس، غذاهای سرخ شده، سیگار کشیدن یا وجود قند خون بالا ایجاد شود. با این حال، تجزیه و تحلیل های شیمیایی نشان داده است که کلسترول LDL اکسید شده از بسیاری از اجزای ناهمگن تشکیل شده است، که منشاهای متعددی را نشان می دهد، احتمالاً از جمله تعامل با پاتوژن ها و سموم آنها.

 

به دلیل اهداف متعدد کلسترول و لیپوپروتئین های سرم در بدن انسان، که بدون شک برخی از آنها هنوز به طور کامل شناخته نشده اند، غلظت کلسترول باید با دقت تنظیم شود. در واقع، فهرست رو به رشدی از کارآزمایی‌های بالینی وجود دارد که در آنها تداخل با کلسترول سرم به نتایج ناامیدکننده و در برخی موارد مضر منجر شد.

 

در مقابل، مکمل‌های سیر با کاهش متوسط ​​غلظت کلسترول مرتبط هستند، بنابراین یک عامل جایگزین برای تنظیم کلسترول با مشخصات ایمنی بالاتر از استاتین‌ها در بیماران با کلسترول کمی بالا ارائه می‌کنند.

 

اکثر مطالعاتی که فوایدی را پیدا کرده اند، دوزهای بسیار بالای مکمل سیر را بررسی کرده اند. صرفا خوردن سیر بیشتر هیچ تاثیری بر نحوه خواندن فشار خون با دستگاه دیجیتال شما نخواهد داشت.

عوارض جانبی احتمالی

سیر موجود در غذاهایی که در مقادیر معمولی خورده می شوند احتمالاً برای اکثر افراد بی خطر است. اطلاعات بسیار کمی در مورد ایمنی مصرف مقادیر زیاد مکمل های سیر وجود دارد. دوزهای بالا ممکن است عوارض جانبی مانند:

ناراحتی معده

سوزش سردل

حالت تهوع

اسهال

افزایش خطر خونریزی

 

مکمل‌های سیر ممکن است با برخی داروها و سایر مکمل‌ها تداخل داشته باشند. افرادی که باردار هستند، شیرده می‌شوند یا دارای اختلال خونریزی هستند، نباید مکمل‌های سیر مصرف کنند.

سایر جایگزین های طبیعی
شیوه های زندگی برای کنترل فشار خون شما بسیار مهم است. این شیوه ها عبارتند از:

خوردن یک رژیم غذایی متعادل
مصرف سدیم و الکل را محدود کنید
دستیابی و/یا حفظ وزن سالم
ورزش منظم
اجتناب از سیگار کشیدن
تمرین کاهش استرس 10
همچنین شواهدی وجود دارد که خوردن غذاهای غنی از اسیدهای چرب امگا 3 و ویتامین D ممکن است به کاهش فشار خون کمک کند.

استفاده از سیر برای کاهش فشار خون
سیر منبع خوبی از ویتامین C و ویتامین B6 و راهی سالم برای طعم دادن به وعده های غذایی شما است. حتی اگر شواهدی وجود دارد که ممکن است از آن در برابر فشار خون بالا محافظت کند، نباید به عنوان جایگزینی برای قیمت تجهیزات پزشکی استاندارد استفاده شود. در حال حاضر، کالج قلب و عروق آمریکا سیر یا داروهای گیاهی را به عنوان درمان برای هر بیماری قلبی عروقی توصیه نمی کند.

rich_text    
Drag to rearrange sections
Rich Text Content
rich_text    

Page Comments