چگونه تولید محتوا اینستاگرام را انجام دهیم؟ سفارش تولید محتوا سایت و اینستا

Drag to rearrange sections
Rich Text Content

vh1.jpg

برنامه ریزی محتوا فرآیندی است که در آن تصمیم می گیرید چه چیزی و چه زمانی منتشر کنید. نقش اصلی آن اولویت بندی تولید محتوا بر اساس استراتژی بازاریابی و محتوا است.

اگر به طور منظم محتوا تولید می کنید (همانطور که احتمالاً باید)، به برنامه ریزی محتوای مناسب نیاز دارید تا بر اساس آنچه که در یک زمان معین برای کسب و کار شما منطقی تر است، ایجاد را اولویت بندی کنید. این به این دلیل است که معمولاً منابع مورد نیاز برای تحقق ایده‌های محتوایی که به ذهنتان می‌رسد بسیار بیشتر از منابعی است که دارید.

در این راهنمای برنامه ریزی محتوا، پنج مرحله را طی خواهیم کرد.

 .1برای هر کانال توزیع محتوا به طور جداگانه برنامه ریزی کنید

آیا می خواهید برای حساب های رسانه های اجتماعی، خبرنامه، کانال یوتیوب یا طراحی سایت خود یک برنامه محتوا ایجاد کنید؟ شما می توانید این کار را برای همه آنها انجام دهید - اما باید این کار را جداگانه انجام دهید. این به این دلیل است که هر کانال اهداف خاص خود را دارد و راه های زیادی برای دستیابی به آنها وجود دارد.

برخی از کانال ها نیز لزوماً به برنامه های محتوای خود نیاز ندارند. به عنوان مثال، برای اکثر کسب‌وکارها کافی است که پست‌های رسانه‌های اجتماعی را چند روز زودتر در ابزاری مانند MeetEdgar برنامه‌ریزی کنند، و به ندرت نیازی به برنامه‌های با تلاش زیاد وجود دارد.

به طور کلی، هر چه منابع بیشتری را برای ایجاد محتوا سرمایه گذاری کنید، باید در تلاش برای برنامه ریزی صحیح آن سرمایه گذاری کنید. این طبیعتاً بیشترین بازده را برای مقالات طولانی، پست های وبلاگ، صفحات فرود و ویدیوها خواهد داشت.

به همین دلیل، ما در اینجا عمدتاً بر برنامه ریزی محتوا برای شرکت های برتر طراحی سایت تمرکز خواهیم کرد. این همان چیزی است که اکثر مردم به هر حال به دنبال یادگیری هستند. بیایید به آن بپردازیم.

 .2فهرستی از موضوعات برای پوشش ایجاد و نگهداری کنید

vh2.jpg

داشتن فهرست قابل توجهی از موضوعاتی که دوست دارید روزی پوشش دهید برای برنامه ریزی محتوا ضروری است. دیگر چگونه می‌توانید اولویت‌بندی کنید که در یک زمان معین چه چیزی بهتر است روی آن کار کنید؟ ما می‌خواهیم این فهرست هزینه فرصت را برای پوشش ندادن محتوای بسیار ارزشمندی که شما از آن‌ها اطلاع ندارید، به حداقل برساند.

این زمانی است که تحقیق کلمات کلیدی وارد عمل می شود. این فرآیند درک زبانی است که مشتریان هدف شما هنگام جستجوی محصولات، خدمات و محتوای شما استفاده می کنند. سپس شامل تجزیه و تحلیل، مقایسه و اولویت بندی بهترین فرصت های کلمات کلیدی برای سفارش طراحی سایت با وردپرس شما می شود.

جستجوی کلمات کلیدی بهترین روش برای یافتن اینکه کدام موضوعات مورد علاقه مخاطبان شماست. همچنین به شما این امکان را می‌دهد که بعداً فهرست را بر اساس معیارهای ارائه‌شده اولویت‌بندی کنید (در ادامه در مورد آن بیشتر خواهید شد).

برای مثال، می‌توانیم چند کلمه کلیدی اولیه را که مشخصه‌های جایگاهی هستند که در آن قرار داریم، طوفان فکری کنیم. سپس کلمات کلیدی را به یک ابزار تحقیق کلمات کلیدی مانند Ahrefs’ Keywords Explorer متصل کنیم. در اینجا چیزی است که شما به آن نگاه خواهید کرد:

علامت های تیک سمت چپ هر کلمه کلیدی را می بینید؟ این بدان معناست که کلمه کلیدی بخشی از لیستی است که شما ایجاد کرده اید. این یک راه آسان برای نگه داشتن تمام کلمات کلیدی مرتبط در یک مکان است. گسترش فهرست کلمات کلیدی «قهوه» به این صورت است:

فرآیند کشف و انتخاب کلمات کلیدی مرتبط ساعت ها طول می کشد، اما ارزش آن را دارد. پس از اتمام کار، فهرست کلمات کلیدی خود را به Excel یا Google Sheets صادر کنید زیرا باید ورودی خود را علاوه بر تمام معیارهای ارائه شده توسط Ahrefs اضافه کنید. در اینجا یک مثال از یک زیربخش از فهرست موضوعات خود ما آورده شده است:

با این حال، همه چیز حول محور دریافت ترافیک جستجو که به مشتری تبدیل می شود، نمی چرخد. البته، این رایج ترین هدف سئو است. اما می‌توانید در مورد موضوعاتی بنویسید که نیازی به جستجو ندارند و یا جستجوی کمی دارند که می‌تواند برای سئو نیز بسیار ارزشمند باشد. من در مورد طعمه های پیوند صحبت می کنم: انواع تولید محتوا که برای جذب بک لینک طراحی شده است که می تواند ارزش پیوند خود را به صفحات دیگر شما منتقل کند.

می‌توانید با جستجوی هر وب ‌سایتی در گزارش «بهترین پیوندها» در اکسپلورر سایت Ahrefs، نوع محتوایی که بیشترین بک‌لینک‌ها را در جایگاه شما دریافت می‌کند، بیابید. آنچه در مورد ما بهترین کار را دارد، مطالعات داده های منحصر به فرد است:

اینجا جایی است که به خلاقیت خود اجازه می دهید بدرخشد. حتی می‌توانید سفارش تولید محتوا سایت را برنامه‌ریزی کنید که می‌خواهید به عنوان بخشی از یک کمپین روابط عمومی منتشر شود. اینها طبیعتاً مزایای سئوی خود را در قالب پیوندها و ذکرها نیز دارند.

اکنون، ممکن است فکر کنید که من بیش از حد روی سئو متمرکز هستم. بله، اما به این دلیل است که موتورهای جستجو معمولا بهترین و منبع ثابت ترافیک هستند.

اما مواردی وجود دارد که انتشار محتوا بدون در نظر گرفتن سئو چیست به زبان ساده منطقی است. مثلاً به اطلاعیه‌های مهم یا به‌روزرسانی‌های محصول فکر کنید. ما یک بخش جداگانه در وبلاگ خود برای این موارد داریم، و آنها به اندازه هر بخش دیگری از وبلاگ مهم هستند:

3. معیارهای محتوای مهم را اضافه کنید

vh3.jpg

وقتی کار با تحقیق کلمات کلیدی تمام شد، متوجه می‌شوید که 2 مورد از 3 معیاری که در اینجا در مورد آنها صحبت خواهیم کرد، در کاوشگر کلمات کلیدی Ahrefs در دسترس شما هستند: پتانسیل ترافیک (TP) و دشواری کلمه کلیدی (KD). آخرین معیاری که باید به صورت دستی پر کنید چیزی است که ما آن را 'پتانسیل تجاری' می نامیم.

بیایید به هر یک از آنها نگاه کنیم.

پتانسیل ترافیک (TP)

فقط هدف قرار دادن یک کلمه کلیدی با حجم جستجوی بالا کافی نیست. شما باید به TP کلی نگاه کنید زیرا یک قطعه تولید محتوا اینستاگرام می تواند برای هزاران کلمه کلیدی مختلف رتبه بندی کند.

به عنوان مثال، کلمه کلیدی «چگونه قهوه سرد تهیه کنیم» در ایالات متحده حجم جستجوی 29K دارد، اما TP آن 93K تخمین زده می شود و کلیدواژه اصلی مسئول بیشتر این ترافیک «cold brew» است:

با نگاهی به کادر بالا، ممکن است قبلا حدس زده باشید که چگونه متریک TP را محاسبه می کنیم. این مجموع ترافیک ارگانیکی است که صفحه رتبه بندی شماره 1 برای کلمه کلیدی هدف شما از همه کلمات کلیدی که برای آنها رتبه بندی می کند دریافت می کند.

آن را حجم جستجو در استروئیدها در نظر بگیرید.

سختی کلمه کلیدی (KD)

این معیار تخمینی از دشواری رتبه بندی یک کلمه کلیدی در مقیاس 0 تا 100 بر اساس قدرت پروفایل پیوند صفحات با رتبه برتر است. هرچه امتیاز کمتر باشد، رتبه بندی در بالای کلمه کلیدی آسان تر است.

اگر بخواهید کلمه کلیدی “cold brew” را از بالا هدف قرار دهید، احتمالاً به تعداد زیادی بک لینک نیاز دارید تا شانس رتبه بندی در 10 نتیجه جستجوی برتر را داشته باشید:

پتانسیل تجاری (BP)

برای جذب مخاطب مناسب که منجر به جذب می شود، باید روی نوشتن محتوایی تمرکز کنید که محصول شما را به عنوان یک راه حل برجسته کند. برای تعیین کمیت درجه ای که می توانید محصولات خود را ارائه دهید، به این معیار BP رسیدیم. در اینجا نحوه کار ما با آن در Ahrefs آمده است:

4. فهرست را بر اساس این معیارها اولویت بندی کنید

اکنون مهمترین بخش برنامه ریزی محتوا می آید: اولویت بندی. اگر روند ما را دنبال نکنید، احتمالاً صدها، و نه هزاران ایده محتوا خواهید داشت، مگر اینکه در یک جایگاه باریک باشید.

به طور کلی، بهترین کلمات کلیدی (موضوعات) برای هدف گذاری، آنهایی هستند که ترافیک بالا، پتانسیل تجاری بالا و مشکل کلمه کلیدی کم دارند. در واقعیت، شما تقریباً هرگز چنین فرصت هایی را پیدا نخواهید کرد، بنابراین باید مصالحه کنید.

ساده ترین مصالحه بر روی متریک KD انجام می شود. این به این دلیل است که در دراز مدت، احتمالاً می خواهید تقریباً هر موضوعی را با TP و BP جامد پوشش دهید.

همچنین، هرچه زودتر به موضوعات با KD بالا بپردازید، زمان بیشتری برای جمع آوری پیوندهای مورد نیاز خود به صورت ارگانیک خواهید داشت. این به این دلیل است که محتوا می تواند برای کلمات کلیدی طولانی رتبه بندی شود، در طول زمان پیوندهای داخلی بیشتری را به آن نشان می دهید یا از طریق توزیع محتوا به آن توجه می کنید.

در مورد TP و BP، ما اغلب می توانیم نسبت معکوس را برای این دو معیار مشاهده کنیم. معمولاً، هرچه تقاضای جستجو برای یک موضوع بدون مارک معین بیشتر باشد، آن جستجوگران از خرید دورتر می شوند.

فاصله تا خرید در این تصویر سفر مشتری نشان داده شده است:

کسی که به دنبال موضوعی با TP بالا مانند 'بک لینک چیست' هنوز آماده نیست که مشتری ما شود. اما آن شخص ممکن است بعداً چیزی مانند «ابزار لینک سازی» را جستجو کند که دارای TP کمتر اما BP بسیار بالاتر است.

بهترین راه حل برای این امر در تعادل بین همه چیز نهفته است. اگر محتوای خود را مطابق با سفر مشتریان خود برنامه ریزی کنید، در پایان ترکیب خوبی خواهید داشت. ما بیشترین اولویت را به BP می دهیم. بنابراین اگر آن و همه چیزهای دیگر برابر باشند، ما موضوعات را بر اساس KD پایین تر و TP بالاتر انتخاب می کنیم.

rich_text    
Drag to rearrange sections
Rich Text Content
rich_text    

Page Comments