ظرفیت کابین آسانسور

Drag to rearrange sections
Rich Text Content

محاسبه ظرفیت کابین آسانسور؛ فرمول محاسبه

در جامعه مدرن، توانایی جلوگیری از مصرف بیش از حد خاک و در نتیجه توسعه عمودی ساختمان ها به طور فزاینده ای اهمیت دارد. الزامی که وجود سیستم‌هایی را که قادر به حمل سریع اشیا و افراد هستند، حیاتی‌تر می‌کند، بلکه اطمینان می‌دهد که ایمنی آنها همیشه تضمین شده است. کافی است نگاهی گذرا به اخبار مربوط به حوادث مربوط به آسانسورها داشته باشیم تا متوجه شویم. چگونه این نیازی است که هنوز اغلب نادیده گرفته می شود. به ویژه در ایتالیا، آسانسورهای منسوخ زیادی وجود دارد یا در هر صورت میراثی از گذشته ای وجود دارد که گاهی اوقات چندین دهه با آن فاصله دارد تا بتوان به بهترین نحو نیاز به امنیت را تضمین کرد. دقیقاً به همین دلیل بسیار مهم است که در مرحله طراحی قوانین مربوط به عواملی مانند ابعاد، وزن و ظرفیت کابین رعایت شود.

 

 

مشکلات بسیار پیچیده

هنگام انتخاب یک کارخانه برای حرکت عمودی اشیا و افراد در یک ساختمان، باید یک سری مشکلات بسیار پیچیده را در نظر گرفت که از محاسبه کابین بالابر پانوراما شروع می شود.

اولین گام برای برداشتن در چنین احتمالی، شامل شناسایی ابعادی است که می‌تواند یک سازش مؤثر بین نیاز به داشتن فضای کافی برای حمل‌ونقل راحت و مرتبط کردن آن با فضایی که در واقع دارد، نشان دهد. چنین مشکلی در واقع در باستانی‌ترین ساختمان‌ها مرسوم است، جایی که معمولاً راه پله وجود ندارد، به طوری که انجام کار را عملاً غیرممکن می‌کند. یک اتفاق مشابه در عمل مستلزم یک ارزیابی جامع از همه عوامل موجود است، در حالی که فرآیند تصمیم‌گیری را با یک متخصص به اشتراک می‌گذارد، و کاملاً واضح است که چگونه نقطه شروع باید در نظر گرفته شود، علاوه بر فضای موجود، قانون موجود، که در این زمینه بسیار دقیق است.

 

مقررات قانونی

در هنگام طراحی یک سیستم، مرجع هنجاری که باید ترسیم شود، dm236 صادر شده در سال 1989 است که از یک نقطه ثابت شروع می‌شود: آسانسور خارجی موتور در واقع باید بتواند کابینی داشته باشد که حداقل ابعاد آن استفاده از آن را نیز ممکن می‌سازد. کاربری که گرفتار مشکلات حرکتی است، آنقدر که مجبور می‌شود روی ویلچر بنشیند. سپس همان قانون تعیین می‌کند که چگونه درهای کابین و فرود باید از نوع خودکار e دارای ابعادی باشند که می‌توانند حتی برای افراد دارای معلولیت استفاده آسانی داشته باشند.

قسمتی که زمان باز و بسته شدن درها را نشان می دهد کم اهمیت نیست، که باید دسترسی راحت و آسان را تضمین کند. در مورد پارک کردن کابین در طبقات توقف، باید درها بسته باشد.

یکی دیگر از الزامات اساسی دیگر مربوط به دکمه فشاری کنترلی است، تعیین اینکه چگونه باید فرمان بالاتری را در ارتفاعی قرار دهند که حتی افرادی که مجبور به حرکت با ویلچر هستند می توانند به آن دسترسی داشته باشند، همچنین امکان استفاده از آن را حتی برای افراد نابینا فراهم می کند.

همانطور که به راحتی قابل درک است، فرمان مورد بحث بر مسائل مربوط به لذت بردن از فلکه آسانسور هرزگرد برای افراد دارای معلولیت تأکید دارد، در حالی که برای سؤالاتی مانند وزن و دامنه، این سؤال به عقل سلیم طراحان سپرده شده است.

ظرفیت و وزن آسانسورها چقدر است؟
وقتی صحبت از ظرفیت و وزن آسانسورها می شود، افراد غیر متخصص اغلب سردرگم می شوند، حتی اگر آنها دو چیز کاملاً متفاوت باشند. دقیقاً به همین دلیل باید مجدداً تأکید کرد که ظرفیت آسانسور طراحی با جرمی که بر حسب کیلوگرم می‌تواند تحمل کند مطابقت دارد، در حالی که ظرفیت به معنای حداکثر تعداد مسافران است. داده ها قابل مشاهده هستند، که باید به دقت رعایت شوند و باعث استفاده صحیح از آسانسور می شود، در نتیجه می توان نه تنها از سایش زودرس، بلکه از حوادثی مانند انسداد سیستم و جلوگیری کرد. شکست ها، با هزینه های اقتصادی قابل پیش بینی و متعاقب آن که ممکن است ناشی از آن باشد.
استفاده نادرست توسط افرادی که از شرکت آسانسور سخاوت استفاده می کنند در استانداردهای اختصاص داده شده به تاسیسات نشان داده شده است، که سعی می کنند تا حد امکان از ایجاد بارهای مضر بر روی سیستم جلوگیری کنند. با این حال، مقررات مربوط به کاندومینیوم ممکن است برای تنظیم استفاده از کابین‌ها نیز مورد استفاده قرار گیرد، که نشانه آن در هر صورت باید مطابق با اصول ایمنی و دسترس‌پذیری باشد که توسط قوانین ایالتی مشخص شده است.
طبیعتاً برای اینکه بتوان ظرفیت و وزن بالابرها را محاسبه کرد، باید این کار را به متخصصانی واجد شرایط سپرد که پس از در نظر گرفتن همه عوامل از قانون و گذر از شرایط موجود، در نهایت می توانند باعث به وجود آمدن پروژه می شود.

rich_text    
Drag to rearrange sections
Rich Text Content
rich_text    

Page Comments