Prefabricated Building انواع ساختمان های پیش ساخته آریا بارون توس

Drag to rearrange sections
Rich Text Content

1-1.PNG

انواع ساختمان های پیش ساخته آریا بارون توس

انواع ساختمان های پیش ساخته آریا بارون توس موضوعی‌ست که قرار است در این مطب به معرفی، توضیح و بررسی آن بپردازیم. آیا می‌دانید ساختمان پیش ساخته چیست؟ ممکن است تاکنون مطالبی را راجع‌به ساختمان‌های پیش ساخته شنیده باشید اما بی‌شک این اطلاعات همه آن چیزی نیست که باید درباره انواع ساختمان های پیش ساخته بدانید. آیا شما هم تصور می‌کنید ساختمان های پیش ساخته مقاومت پایینی دارند و تنها افرادی که تصمیم دارند برای ساخت و ساز کم هزنیه کنند، از ساختمان های پیش ساخته استفاده می‌کنند؟ اگر چنین تصوری دارید پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب را بخوانید.

انواع ساختمان های پیش ساخته آریا بارون توس به ساختمان هایی گفته می‌شود که در محل کارگاه کارخانه آریا بارون ساخته شده و سپس به محل نصب سازه منتقل می‌شود. این سازه‌ها نه تنها مقاومت پایینی ندارند، بلکه می‌توانند حتی از سازه‌های سنتی نیز مقاوم‌تر و نسبت به صورت و حرارت عایق باشند.

ساختمان های پیش ساخته آریا بارون چه ویژگی هایی دارند؟

بطور کلی ساختمان های پیش ساخته یک سری ویژگی دارند که آن‌‌ها را نسبت به مصالح سنتی ساختمانی متمایز کرده است. با این حال کارخانه آریا بارون توس سعی کرده است برتری های بیشتری به تولیدات خود بیفزاید. مهم‌ترین ویژگی‌های ساختمان پیش ساخته ای که از سوی آریا بارون تولید می‌شود عبارت است از:

  1. مقاومت بالا در برابر زلزله (این ساختمان‌ها در برابر زلزله‌هایی با 9 ریشتر قدرت مقاومت دارند.)
  2. فرایند نصب آن‌ها با سرعت بالایی صورت می‌گیرد.
  3. حمل و نقل ساده‌ای دارند و بدون هدر رفتن مصالح می‌توان آن‌ها را از محلی به محل دیگر جابه‌جا کرد.
  4. در هر شرایط آب و هوایی امکان نصب دارند.
  5. امکان استفاده در هر شرایط آب و هوایی
  6. هزینه های نگهداری آن‌ها زیاد نیست.
  7. در براب سرما، گرما، صوت و رطوبت عایق هستند.
  8. عدم اجازه به حشرات موذی برای ورود به ساختمان

انواع ساختمان های پیش ساخته

انواع ساختمان های پیش ساخته آریا بارون توس را بطور کلی می‌توان به دو د سته مونتاژ در محل و مونتاژ در کارخانه تقسیم بندی می‌شوند. هر یک از این نوع خانه‌های پیش ساخته مزایا و معایبی دارند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

2-1.PNG

آیا آریا بارون خانه پیش ساخته مونتاژ در کارخانه را پیشنهاد می‌کند؟

قطعات این ساختمان پیش ساخته مونتاژ در کارخانه به یکدیگر متصل می‌شود. به عبارتی در محل پروژه دیگر نیازی به هیچ اقدامی جز نصب سازه وجود ندارد. اگر ابعاد و اندازه خانه پیش ساخته قابل حمل باشد، مونتاژ در کاخانه بهتر است چراکه دیگر دردسرهای متصل کردن بخش‌های مختلف ساختمان در محل پروژه را به دنبال نخواهد داشت. اما اگر متراژ و ابعاد خانه بزرگ باشد به    تر است به صورت مونتاژ در محل خریداری شود.

در چه شرایطی بهتر است از خانه پیش ساخته مونتاژ در محل کارخانه آریا بارون استفاده کنیم؟

خانه‌ های پیش ساخته مونتاژ در محل به این صورت هستند که اجزای این سازه در بسته‌های قابل حمل به محل پروژه منتقل شده و در آنجا به یکدیگر متصل می‌شوند. زمانی که خانه ابعاد بزرگی دارد و نمی‌توان آن را به صورت کاملا تکمیل شده به محل پروژه منتقل کرد، بهتر است از خانه های مونتاژ در محل استفاده کرد. گاهی اوقات به دلیل صعب العبور بودن ممکن است امکان انتقال خانه پیش ساخته به محل وجود نداشته باشد. بنابراین بهرین کار این است که قطعات این خانه در محل پروژه به یکدیگر متصل شوند.

آیا ساختمان های پیش ساخته استحکام کافی دارند؟

یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌‌هایی که راجع‌به ساختمان های پیش ساخته وجود دارد، نگرانی بابت کافی نبودن دوام یا استحکام آن‌ها است. عده‌ا فکر می‌کنند چون برای ساخت این سازه‌ها از مصالح پیش ساخته استفاده می‌شود، بدین معنی است که دوام کافی را ندارند. ساندویچ پانل‌ها را می‌توان یکی از مستحکم‌ترین متریال‌های نوین ساختمانی دانست.

این متریال علاوه بر اینکه دوام زیادی دارد، از وزن بسیار سبکی نیز برخوردار است. اندازه و پلان این ساختمان های پیش ساخته را می‌توان به دلخواه مشتری طراحی کرد. برای نصب پلان‌ها به یکدیگر فقط به پیچ و مهره نیاز خواهید داشت. قابلیت مونتاژ و دی مونتاژ این سازه‌ها از دیگر عللی به شمار می‌روند که استفاده از آن‌ها را توصیه می‌کنیم. خانه‌های پیش ساخته در صورت بروز حوادث طبیعی چون زمین لرزه، برخلاف ساختمان‌های قدیمی کمترین خسارت جانی و مالی را به دنبال خواهند داشت.

چرا عده‌ای ادعا می‌کنند خرید ساختمان پیش ساخته پرهزینه است؟

همان‌طور که گفته شد تصورات غلطی به دلیل عدم اطلاعات کافی راجع‌به ساندویچ پانل‌ها وجود دارد. یکی از این تصورات اشتباه راجع‌به قیمت این سازه ها است. قیمت یک ساختمان پیش ساخته به عوامل بسیار متعددی چون متریال به کار گرفته شده، نوع ساندویچ پانل‌ها، نقشه و طراحی سازه، هزینه‌های حمل و نقل و از همه مهم‌تر ابعاد و اندازه سازه بستگی دارد.

با این حال، با یک حساب سرانگشتی و استعلام قیمت آهن آلات و دیگر مصالح چون سنگ، سیمان و آجر متوجه خواهید شد که هزینه ساخت یک خانه پیش ساخته بسیار مقرون به صرفه‌تر از ساختمان سازی به شیوه سنتی است. اگرچه نمی‌توان حساب عمری 100 ساله بر روی این سازه ها داشت. اما آیا ساختمان‌های سنتی نیز بدون نیاز به بازسازی یا تعمیرات 100 سال عمر می‌کنند؟!

3-1.PNG

چگونه می‌توانیم از مشاوره آریا بارون برای خرید خانه پیش ساخته استفاده کنیم؟

با اینکه استفاده از ساختمان های پیش ساخته در اکثر شهرهای کشور مرسوم شده است، اما هنوز هم عده‌ای تصور می‌کنند تنها در مواقع ضروری مانند شرایط بحرانی زلزله که مردم منطقه نیاز به اسکان موقت دارند می‌توان از این ساختمان‌های پیش ساخته استفاده کرد.

 در صورتی که خانه های پیش ساخته مزایای و کاربردهای بیشتری از آنچه که عموم افراد تصور می‌کنند دارند. به دلیل همین عدم اطلاعات کافی و درست راجع‌به ساختمان های پیش ساخته، کارخانه آریا بارون پیش از فروش محصولاتشان مشاوره دقیقی به مشتریان خود خواهند داد. اگر قصد سفارش یک ساختمان پیش ساخته دارید اما از هیچ یک از جزئیات آن باخبر نیستید، می‌توانید از طریق وبسایت این کارخانه یا با مراجعه حضوری از کارشناسان فروش شرکت آریا بارون توس مشاوره رایگان پیش از خرید دریافت کنید.

rich_text    
Drag to rearrange sections
Rich Text Content
rich_text    

Page Comments