Familiarize yourself with hospital hotels and related beauty services

Drag to rearrange sections
Rich Text Content

با هتل های بیمارستانی و خدمات زیبایی متناظر آشنا شوید

سطح مناسب کیفی امکانات ارائه شده و رضایت بالای بیماران همراه با هزینه ی کمتر در ایران در قیاس با کشورهایی مانند کانادا، استرالیا یا آمریکا و کشورهایی که در همسایگی ایران قرار دارند،باعث وجد تعداد کثیر بیماران از سایر کشورها برای انجام جراحی پلاستیک در آن شده است.

در این سالها گردشگری که صنعتی عاری از دود به شمار میرود،گزینه ی اصلی درآمد برای تجارت جهانی و مورد پراهمیتی در کنترل و بهتر کردن تعادل بازرگانی و تراز پرداختی کشورهای زیادی محسوب میشود.این صنعت یکی از برترین صنایع در اقتصاد به شماررفته و خواهان زیادی دارد.توسعه ی مهم و بالای گردشگری در 50 سال گذشته نشان از اهمیت اقتصادی و اجتماعی  این صنعت دارد.

از موضوعات مهم در گردشگری،توریسم سلامت محسوب شده که در ایران به علت های فراوان توسعه پیدا کرده است.گردشگری سلامت که موضوعی جدید به شمار میرود برای بسیاری از کشورها مهم تلقی میشود. اما کشورهای درحال توسعه باتوجه به هزینه های کمتردر مقایسه با سایر کشورهای توسعه یافته به قطب های پراهمیتی برای ارائه ی امکانات پزشکی بدل شده اند.

البته این نوع از گردشگری به دلیل مهم بودن سلامتی همه افراد ،به استانداردهایی نیازمند است که شامل آگاهی فنی،علمی و زیرساخت های پزشکی و درمانی است.اما کشورهایی در حوزه ی آسیا مانند ترکیه،مالزی،هند،ایران و اماارات متحده عربی با استفادهاز اطلاعات علمی و پشتیبانی های مالی و غیرمالی از برنامه‌های توسعه گردشگری سلامت خاصه گردشگری درمانی ودر نهایت ارائه ی امکانات متنساب با استانداردهای جهانی و هزینه های کمتر،موفق به دستیابی به رضایت متناسب در این زمینه شده اند.

هتل بیمارستانی چه شکلی است؟

هتل بیمارستان مشابه هتل سه ستاره بوده و شامل رستوران،لانژ،پارکینگ و وای فای رایگان است.در طراحی اتاقها از سبک جدید استفاده شده و میز تحریر،مینی بار و حمام در آنها قرار دارد.اما با وجود همه ی این خدمات،هتل بیمارستان یک سکونتگاه پزشکی محسوب میشود.طراحی فضاهای بیمارستان با توجه به وضعیت بیماران انجام شده؛مثلا برای از بین رفتن ریسک عفونت دیوارها، کف و مبلمان باید امکان شست و شو داشته باشند .به واقع همه ی سطوح باید هم با توجه به موراد و قوانین بهداشتی بوده و هم بازتابی از همدلی و محبت یک هتل باشد.افزون بر این موارد خدماتی برای ارتباط راحتتر بین پزشکان و پرستاران مدنظر قرار داده شده است.

هتل های بیمارستانی از کجا سربرآوردند؟

افتتاح اولین هتل بیمارستان جهان در سال 1988 در بیمارستان دانشگا لوند سوئد بود.ایجاد این هتل راهکاری برای ایجاد تخت خالی برای سایر بیماران محسوب میشد.پس از آن ساخت اینگونه هتل ها در منطقه اسکاندیناوی شروع شد و تا به حال کشورهای سوئد،دانمارک،نروژ وفنلاند از برترین کشورهای ارائه دهنده ی این خدمات هستند و کنترل بیشترین هتل های بیمارستانی به هم پیوسته(زنجیره ای) منطقه توسط نورلاندیا(Norlandia) صورت میگیرد.به واقع وجود هتل های بیمارستانی در این کشورها نوعی صرفه جویی در هزینه داشته که علت آن را میتوان قیمت یک سومی یک تخت در این نوع هتل نسبت به بیمارستان بیان کرد.

 

اقامت در هتل بیمارستانی چه مزایایی دارد؟

  • در هتل های بیمارستانی مشابه سایر هتل های دیگر هرمهمان دارای اتاقی مجزا است.با توجه به این مورد برای بیمارعلاوه بر فضای آرامش بخش،ریسک آلوده شدن فضا نیز بسیار کمتر میشود وهمچنین همراهان بیمار در همه ی فرآیند درمان میتوانند او را همراهی کنند.به واقع در این فضا نه یک بیمار که یک مهمان به شمار میروید.
  • در هتل های بیمارستانی همچنین امکاناتی مانند سونا،جکوزی،سالن ورزشی ،آشپزخانه اختصاصی،تورهای گردشگری، رستوران و سایر موارد وجود دارد.که وجود این خدمات در سرعت بخشیدن به فرآیند درمان افراد نقش به سزایی دارند.
  • یکی از معضلات متداول کمبود تخت های بیمارستانی و همچنین هزینه های بیشتر آنها است؛ که سکونت در هتل های بیمارستانی علاوه بر صرفه جویی در هزینه ی بیماران، کمبودتخت های بیمارستانی را نیز مرتفع میکند.

 

 

rich_text    
Drag to rearrange sections
Rich Text Content
rich_text    

Page Comments