سایت و مغازه فروش سوغات و صنایع دستی زنجان

Drag to rearrange sections
Rich Text Content

زنجان یکی از استان های شمال غربی ایران است که در عید نوروز گردشگران زیادی را برای گشت و گذار و خرید سوغاتی از زنجان به خود جذب می کند. اگر روزی به زنجان سفر کنید دست خالی از آنجا خارج نخواهید شد زیرا سوغاتی های این استان زیبا تنوع زیادی دارد و تضمین می کند که با چمدانی پر از سوغات زنجان به خانه بازگردید.

 

سوغات زنجان به طور کلی به دو بخش غذاهای محلی و صنایع دستی مانند چاقو سازی، قالی بافی، نقره سازی، و غیره.، که همگی در زنجان سابقه طولانی دارند.از این رو، وقتی به زنجان سفر می کنید، می توانید از سوغاتی های زنجان هر آنچه که می خواهید بخرید. برای کشف بازارها و سوغاتی های زنجان به Lidomatrip ادامه دهید.

سوغات زنجان در بین سایر سوغاتی های ایرانی رتبه بالایی دارد و آوازه آن به گوشه و کنار کشور می رسد. سوغات غذای زنجان را اگر یک بار امتحان کنید مشتری دائمی خواهید شد زیرا طعم منحصر به فرد و خاصی دارد.

 

دوم اینکه سوغات زنجان از صنایع دستی این استان است که به کیفیت و شهرت معروف است. در ادامه یکی یکی سوغاتی های زنجان را به شما معرفی می کند تا اگر به زنجان سفر کردید و از بازارهای این شهر دیدن کردید، بدانید چه چیزی بخرید.

مانند هر استانی، استان زنجان نیز غذاهای خاص خود را دارد. کودکان و بزرگسالان هر دو از طرفداران پر و پا قرص سوغاتی های زنجان هستند که در دسته غذاها پرطرفدار هستند.

زنجانی ها این شیرینی را با مواد اولیه مختلفی مانند کره، روغن جامد، آرد سفید، زرده تخم مرغ، آرد برنج، پودر قند، پودر هل و زعفران دم کرده تهیه می کنند. انجام می دهند.

چاقو اولین سوغاتی است که هنگام صحبت از زنجان به ذهنمان می رسد. اما آنها تنها یکی از بسیاری از سوغاتی هایی هستند که در شهر موجود است. مسافران زنجان دست خالی نخواهند رفتاین شهر یکی از بزرگترین سوغاتی های کشور را ارائه می دهد. سوغات زنجان سوغات شیرینی و صنایع دستی شامل سبزی کوهی نیز می شود.

یک چاقوساز زنجانی چاقوها را از فولاد ضد زنگ می سازد، چاقو را در چند مرحله چکش می کند و حرارت می دهد تا دوام آن را افزایش دهد. علاوه بر این، چاقوهای زنجان را می توان در مصارف مختلفی از جمله چاقوهای ساده، میوه تراش، جغجغه، چاقوی شکاری، آشپزخانه، آشپزی، مداد تراش و . استفاده کرد

یکی از صنایع افسانه ای استان زنجان مسگری و چاقوسازی است. مسگری یکی از صنایع قدیمی و مهم استان زنجان است. ظروف مسی علاوه بر سوغات زیبای زنجان، بهترین جایگزین برای آلومینیوم به شمار می روند.  مسگران زنجانی با استفاده از مس، ظروف پخت و پز و وسایل تزئینی مستحکم و بادوام را ایجاد می کنند.

هنرمندان و مسگران زنجانی از روش کنده کاری برای ایجاد نقوش و نقوش زیبایی بر روی ظروف مسی ساخت زنجان استفاده می کنند.

 

ظروف مسی علاوه بر زیبایی، فواید زیادی برای سلامتی دارند. مس موجود در بدن برای حفظ سلامت و ارتقای سلامت قلب ضروری است. همچنین می‌توان به فواید ظروف مسی برای افزایش عملکرد مغز، بهبود آرتروز، تسکین درد مفاصل، تقویت عملکرد طحال و کبد و تقویت پوست و مو اشاره کرد.

قدمت این هنر به اوایل دوران ساسانی در زنجان باز می گردد. افشار و بیجار از معروف ترین طرح های فرش زنجان هستند. این فرش در دسته فرش های ریزبافت قرار می گیرد و در سراسر کشور از محبوبیت بالایی برخوردار است. در فرش افشار زنجانی آنقدر زیبایی و ظرافت وجود دارد که می توانید آن را در بازار فرش زنجان مشاهده کنید. فرش از این نوع یکی از کالاهای صادراتی زنجان است.

بازارهای زنجان زیباترین ظروف نقره ای دنیا را دارند که با دیدن آن ها چشمان شما برق می زند.

بیش از چهار قرن است که به عنوان وسیله ای برای تزیین ظروف نقره استفاده می شود و یکی از قدیمی ترین صنایع دستی استان زنجان است. شکی نیست که این ظروف دارای ارزش بالا و همچنین گرانتر از سایر صنایع هستند.

 

ملیله کاری از زمان سلجوقیان به عنوان یکی از زیرشاخه های رایج صنعت فلزکاری در زنجان بوده است که در کتاب های تاریخی و سفرنامه های خارجی از رونق این هنر یاد شده است. از آثار برجای مانده از این دوران مشخص است که ملیله کاری در دوران صفویه به اوج زیبایی و شکوه خود رسیده است.

 

هنرمند برای خلق این هنر زیبا و ظریف نیاز به دقت و ظرافت بالایی دارد. در این هنر، سیم نقره توسط هنرمندان ملیله برای ایجاد الگوهایی مانند Bete Jahka استفاده می شود. رضا جهکا، برگها، برگ فرنگ جوانه ها، پیچ، جفت پیچ، پیچک، سه چشمه و بیشتر.آب نبات های قندی، سینی ها، نگهدارنده شیشه، گلدان، شمعدان، قاب عکس، شکلات تخته ای، تزییناتی مانند گل سینه از پرفروش ترین سوغاتی های زنجان است.

سایت سوغات زنجان : https://soghatzanjan.com/

rich_text    
Drag to rearrange sections
Rich Text Content
rich_text    

Page Comments